Kołki Rozporowe i Walcowe

Kołek rozporowy to pewnie wszystkim dobrze znany produkt służący do zamocowania. Kołek wkłada się we wcześniej wywiercony otwór, a w niego wkręca się odpowiedni wkręt. W momencie wkręcania wkręta następuje rozpieranie kołka na ściany otworu, powodując skuteczne zaklinowanie się kołka z wkrętem, dając nam odpowiednie i trwałe zamocowanie.

Należy zaznaczyć, że kołki rozporowe mogą być stosowane zarówno do podłoży porowatych, jak i pełnych – jednak należy wybrać odpowiedni rodzaj kołka do każdego podłoża. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów kołków rozporowych. Dysponujemy szeroką ofertą znanych producentów, przede wszystkim firmy Fischer.

Warto zaznaczyć, że nasze kołki rozporowe zapewniają odporność na bardzo wysokie oraz niskie temperatury, a także możliwość rozporu na 4 strony, co daje nam jeszcze większe zaczepienie kołka w otworze, a tym samym większą gwarancję trwałości i wytrzymałości zamocowania.

Rozróżniamy kołki rozporowe: do szybkiego montażu, do betonu i cegły, do pustaków, do płyt gips-karton, kołki ramowe do betonu, kołki ramowe do pustaków i cegieł, kołki do styropianu, do gazobetonu oraz kołki uniwersalne.

Kołki walcowe/stożkowe/sprężyste mają zastosowanie dla zapewnienia dokładnego położenia współpracujących elementów, ustalanie położenia jednej części lub zespołu części względem innej części bądź też zespołu części. Zależnie od wymagań konstrukcyjnych są one wtłaczane z różnym wciskiem. W połączeniach wielokrotnie rozłącznych częściej stosuje się kołki stożkowe, ponieważ ich montaż jest łatwiejszy. W przypadku przewidywanych trudności z demontażem połączenia (np. konieczność wybijania kołka z otworów nieprzelotowych) stosuje się kołki stożkowe z czopem gwintowym lub z gwintem wewnętrznym, co umożliwia wyciągnięcie kołka.


PN 89/M 85020
ISO 2339
DIN 1
 
PN 89/M 85021
ISO 2338
DIN 7
 
PN 89/M 85023
ISO 8752
DIN 1481
 

Kołki z karbami zbieżnymi na połowie długości

PN 85026
ISO
DIN
 

Kołki z karbami na całej długości

PN 85024
ISO
DIN
 

Kołki stożkowe z czopem gwintowym

PN 85022
ISO
DIN
 

Kołki stożkowe z gwintem wewnętrznym

PN 85019
ISO
DIN
 

Kołki walcowe z gwintem wewnętrznym

PN 85018
ISO
DIN
 

← Wróć do Oferty