Liny Łańcuchy i Osprzęt

Lina stalowa jest to elastyczne cięgno mogące przenosić zazwyczaj siły rozciągające, skręcone śrubowo ze splotów, które zostały wcześniej skręcone z drutów. Centralnie w linie znajduje się rdzeń wykonany z włókien organicznych lub syntetycznych, ewentualnie metalowy w postaci splotu lub osobno skręconej liny. Występuje wiele rodzajów lin w zależności od ułożenia drutów w splotach.

  • Liny standardowe o splotach: 1x7, 1x19, 6x7, 6x19, 6x31, 6x36, 6x37
  • Liny specjalistyczne o splotach: 19x7, 35x7
  • liny w osłonie PCV
  • liny nierdzewne i kwasoodporne
  • liny polipropylenowe

Posiadamy łańcuchy techniczne i gospodarcze (zgrzewane) o ogniwie krótkim i długim, węzłowe, pastwiskowe, żłobowe. Nasze łańcuchy charakteryzują szlifowane spawy na ogniwach.

W naszym asortymencie występuje również osprzęt do lin i  łańcuchów. Są to rożnego rodzaju haki, szakle, kausze, ogniwa, śruby i nakrętki rzymskie (otwarte i rurowe), napinacze, zaciski śrubowe, karabińczyki, śruby i nakrętki z uchem itp.

Akcesoria te są niezbędne w technice podnoszenia , zabezpieczania ładunków w transporcie poziomym i pionowym. Wykonane są ze stali węglowej lub kwasoodpornej A4.

Znajdują szerokie zastosowanie w technice budowlanej zarówno w drobnych pracach jak i konstrukcyjno-montażowych .Okrętownictwo jak i przemysł stoczniowy jest znaczącym użytkownikiem wymienionych akcesorii.


PN
ISO
DIN
 

Hak

PN
ISO
DIN
 

Szekle do lin

PN 81/W 83053
ISO
DIN
 

Kausze do lin

PN 73/M 80247
ISO
DIN
 

Zaciski do lin

PN 73/M 80241
ISO
DIN 741
 

Łańcuchy węzłowe victor ogniwo Φ1,5-10

PN
ISO
DIN
 

Łańcuchy techniczne ocynkowane, ogniwo Φ1,5-10

PN
ISO
DIN
 

Liy stalowe mosiądzowane w osłonie z PCV Φ3-8

PN
ISO
DIN
 

Liny stalowe ocynkowane średnica Φ1,0 – 20

PN
ISO
DIN
 

← Wróć do Oferty