Śruby z uchem

Śruby z uchem są bardzo charakterystyczne – odznaczają się tym, że z jednej strony mają gwint, a z drugiej ucho. Są one dzięki temu bardziej masywne, a to sprawia, że wykorzystuje się je do bezawaryjnego podnoszenia i przenoszenia w elementach konstrukcyjnych – wentylacyjnych, hydraulicznych, mechanicznych czy elektrycznych.

Śruby DIN 580 mają wysoką zdolność do obciążeń mechanicznych. Te wykonane ze stali węglowej niestopowej poleca się stosować w środowisku suchym. Do zabezpieczenia przed wpływem czynników zewnętrznych polecamy natomiast śruby pokryte ocynkiem galwanicznym bądź ogniowym. W ciągłej sprzedaży mamy również śruby z uchem wykonane ze stali nierdzewnej A2 oraz kwasoodpornej A4.

Ze względu na szeroki wachlarz zastosowań śruby te mają gwinty od M6 aż do M72. Współczynnik bezpieczeństwa tych elementów złącznych wynosi 6:1, co oznacza, że naprężenia powodujące zerwanie śruby są sześć razy większe od naprężeń, przy których śruba będzie eksploatowana.

Towar dostarczamy na terenie całej Polski za pośrednictwem własnego transportu bądź firmy kurierskiej. Prowadzimy dostawy również za granicę.

PN 92/M 82472
ISO 3266
DIN 580