Zawleczki

Przy budowie maszyn oraz w konstrukcjach budowlanych niezbędne jest czasem stosowanie małych elementów, które w ostatecznym kształcie spełniają istotną rolę. Do takich części zaliczyć można zawleczki, wykorzystywane do zabezpieczenia przed przemieszczaniem się, zsuwaniem lub spadaniem innych elementów struktury. Blokują również nakrętki przed samoczynnym odkręcaniem się.

Zawleczki wykonane są z drutu, co powoduje, że ich cechą charakterystyczną jest elastyczność. Posiadają ponadto specyficzną budowę, która pozwala na łatwe dopasowanie do poszczególnych części. Należy jednak pamiętać, iż stosowanie zawleczek nie jest zalecane, gdy element zabezpieczony jest nadmiernie obciążony.

W naszej ofercie posiadamy zawleczki proste oraz sprężyste (pojedyncze i podwójne). Zawleczki sprężyste DIN 11024 produkowane są we Wrocławiu bezpośrednio przez markę Normazet. Ich długość wynosi do 52 milimetrów, zaś średnica jest zróżnicowana – od 2 do 4 milimetrów. Posiadają najwyższy stopień jakości, potwierdzony certyfikatami. Mogą być wykonane zarówno ze stali węglowej, jak i nierdzewnej. Oba materiały są odporne na korozję - zawleczki sprężyste ze stali węglowej pokryte są ocynkiem zabezpieczającym.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją poniższych wyrobów, co ułatwi dokonanie wyboru zawleczek najlepiej dopasowanych do elementów, z którymi będą współdziałać.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerem
(71) 354-49-11


PN 82001
ISO 1234
DIN 94
 
PN
ISO
DIN 11024
 

← Wróć do Oferty